Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ANA SAYFAYA GiTMEK iÇiN TiKLa..

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

İKİ ALEVÎ PİRİ CENNET YALANDIR DERSE

YazarMesaj
aydo_62

İKİ ALEVÎ PİRİ CENNET YALANDIR DERSE Empty
MesajKonu: İKİ ALEVÎ PİRİ CENNET YALANDIR DERSE   İKİ ALEVÎ PİRİ CENNET YALANDIR DERSE Icon_minitimePaz Tem. 06, 2008 12:28 am

--------------------------------------------------------------------------------

Birinci Pir

Devranî:

Hurili gılmanlı cennet yalandır
Cennet nerededir bu bir plandır
Bunu ispat eden hangi kurandır
Devrani der bir kitapta görmedim
Pir Devranî

Bu nefesi yorumlamak her halde gereksizdir. Cennet-Cehennem, güdülmesi gereken insanın susturulması ve itaatkar olmasını sağlamaya çalışmak için uydurulmuş hayal ürünü, sömürü araçlarıdır. Cennet ve cehennem inançları Alevîlikte yoktur. Alevilikte devir inancı gereği insanı kamil oluncaya dek çeşitli formlarda tekrar vücut bulacağımız gerçeği vardır. Bu inanç ahret inancının olmadığının ispatıdır. Bu inancı Pirler söylüyor. Pirlere inanmayan ve onlara saygısızlık edip reddedenler Alevî değil, ispatı olmayan Havva çocuklarıdır. Alevî pirlerinin sözleri kanundur. Çünkü pirler İnsan-ı kamildir ve inanması mecburidir. Bu erkanın gereğidir.Cennet bir plandır neden denir? Ne için plandır? İşte bu dünyada hak araması imkansız hale getirilen insanın önüne konmuş bir susma sisteminin hayal ürünüdür. Çünkü insan nasılsa cennete gideceğim deyu bu dünyadaki hayatından vazgeçer. Cennet planı ve cehennem korkutması bu amaca hizmet eder ve elitlerin sefasını sürmesine insanı sömürmesine hizmet eder. Hayal cennet bunun için insanın önüne konulmuş bir susturma ürünüdür.

Nefsimi düşünüp oruç tutmadım
Cennet için ben rüyaya yatmadım
Mescid divarına secde etmedim
Ben hakkı sağda solda aramam
Pir Devranî

Aklım ermez ahret eğlencesine
Saygım var insanın düşüncesine
Hayal cennetinin has bahçesine
Yobaz sürüsünü sürdüm de geldim
Aşık İbretî

Evet canlar pirlere mi inanacağız ve gerçek Alevîliği koruyacağız yoksa İslamcılaşmış ikrar bozanların paralarıyla yönlendirdikleri Alevîliği mi? Şimdilik iki pirin söylediklerini yazdım. Aşık İbreti nefesini ise destekleyici olarak verdim.Şimdi pirlerimizin güzelim dizeleriyle devam edelim. Yaşasın gerçek Alevîlik ve Alevîler!:

İkinci Pir

Başköylü Seyyid Hasan Efendi (Pir Hasani yada Hasan Sanî):

Rahmet deryasına verilir müjde
Varlık-ı mevcudat cümlesi izde
Aranan mevcudat şehri de bizde
Akıllar eremez hiç manasına
Pir Hasanî

>>> Fırka-i Naciye, Hakkın emri rızasında olanlardır ve 40 haftada bir, Hakkın divanında dar olur, pirleri tarafından sorgu sual edilirler. Sorulan sorgu, Hakkın emr-i rızasında ne kadar olunup olunmadığıyla ilgilidir. Hakkın emri ve rızasında olmayanlar “CEM” evine alınmazlar. Ancak, cem yerinde sorulan soru ve verilen ceza; ahret gününde sorgu da edilmez, cezada verilmez. Zira insanın kârı, kazancı, sermayesi dünyadır. Ahrette sorgu sual yapılacağı, sadece bir kandırma olup, milleti birbirine düşman edip kırdıran alacaların uydurduğu bir şeydir. Bunların sözleri yalandır. Dünyada kaybolan ahrette bulunur mu? Dünya, insana en büyük sermayedir. Ve nihayet doğuş dünya içindir. Doğuş olmazsa dünya boştur. Dünya insansız, insanda dünyasız olmaz. Doğanlar sermayesini dünyada alır. <<<(*)
(*) Pir Hasan Sani, Aktaran Haşim Kutlu

Daha ne kadar Pir’in söylemi gerek bilmiyorum; ama her şey ortadadır. Alevîlikte ahret inancı kesinlikle yoktur. Ahret inancı İslam’da, Kuranda, Hıristiyanlıkta, Yahudilikte vardır; ama Alevîlik öğretisinde (bence Dininde) yoktur. İşte var diyen Havva yolundan gelen, ispatsız, ikrarsız ALACADIR ve Fırka-i Naciye’den değildir ve inkârcıdır. Alevîlik asla İslamın veya herhangi bir dinin yolu değildir. Tamamen bağımsız ve İslam öncesine dayanan, DOĞUŞU temel alan bir öğretidir. Yaratılışı reddeder Alevîlik ve tamamen KADIN-ATA kültüne dayanır. Pir Hasanî’nin dediği gibi: “Hakk kapısı kadının Rahmidir”.Bu açılardan bakıldığında Alevîlik ahret inancını reddeder. Pirin yukarıda söylediği gibi Alevîler “pirleri tarafından sorgu sual edilirler” ve “ ahrette sorgu sual edileceği kandırma olup, alacaların uydurduğu bir şeydir” BİTTİ…NOKTA… Şimdi kuranı yalanlayıp Müminiz diyenler ALACALAŞIP, HAVVADAN geldiklerini haykırmasınlar. Aklınızı başınıza alın ve Fırka-i Naciye’den olduğunuzun bilincine varın.

PEKİ İSLAM VE KUTSAL KİTABI KUR’AN NE DİYOR CENNET İÇİN:

Bakara 25:
İman edip iyi davranışlarda bulunanlara, içinden ırmaklar akan cennetler olduğunu müjdele! O cennetlerdeki bir meyveden kendilerine rızk olarak yedirildikçe: Bundan önce dünyada bize verilenlerdendir bu, derler. Bu rızklar onlara (bazı yönlerden dünyadakine) benzer olarak verilmiştir. Onlar için cennette tertemiz eşler de vardır. Ve onlar orada ebedî kalıcılardır.

Evet canlar, Kur’anın onlarca ayeti var cennet ve cehennem hakkında, sanırım Bakara Suresinin bu ayeti yeterlidir. Şimdi Pir Hasanî'nin (Başköylü Seyyid Hasan Efendi) dediği gibi Alacalar ne olacak? Alevîyim, İslamım deyip duranlar Tövbe pirlerine mi karşı çıkacaklar? Asla ve asla… Alevîlere göre pir sözü kanundur ve kuraldır. Uyulması kesinlikle gereklidir. Aksi düşkünlük getirir.

Bir gülbang (Aleviliğe has dua-Gülçağrısı) ile bitirelim:

Ateşten, havadan, sudan ve topraktan var oldum . Doğdum 7 alem, 3 atadan. Hü dedim gerçekler aşkına! Anam yer, babam yağmurdur kal-u beli. Ateşten Ateşe, Havadan Havaya, sudan suya Topraktan toprağa! Can cana doğru, nur ile geldim sır ile giderim! Hakk kapısından geldim dünya evine, geldiğim kapıya dönerim. Durdum divana, uydum meydana. Can cana. Can didara. Bismişah Halla Halla!

AŞK İLE

ENE’L HAKK

EZ XWEDÊ ME

GERÇEĞE HÛ ( O )

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-