Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ANA SAYFAYA GiTMEK iÇiN TiKLa..

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Dersim Belediyesinden Açıklama.!

YazarMesaj
By FiRTiNa

By FiRTiNa

Dersim Belediyesinden Açıklama.! Empty
MesajKonu: Dersim Belediyesinden Açıklama.!   Dersim Belediyesinden Açıklama.! Icon_minitimePaz Haz. 22, 2008 10:13 pm

Sevgili Dersimliler!
Sizleri hiçbir zaman anlamayanlara bir kez daha sesleniyoruz; Benim memleketimin Alevi insanı yönünü aydınlık dünyaya dönmüş, Barış ve Kardeşliği, hakça paylaşımı, yaşam felsefesi edinmiştir.

Sevgili Dersimliler!
Sizleri hiçbir zaman anlamayanlara bir kez daha sesleniyoruz; Benim memleketimin Alevi insanı yönünü aydınlık dünyaya dönmüş, Barış ve Kardeşliği, hakça paylaşımı, yaşam felsefesi edinmiştir.
72 Millete aynı bakan alevi milletinde bir canlıyı incitmek bir yana, birine kötü davranmak bile cemaatten dışlanma sebebidir.
Sevgili Dersimliler!
1400 korucu kadrosunu sizlere uygun görmüşler, Okuryazar oranı Türkiye’nin en yüksek bölgesine boğaz tokluğuna silah teklif etmek aymazlıktır.
Bizim Üniversite mezunu gençlerimiz, eğitimci, mühendis, sağlıkçı, hakim, savcı, gibi uzmanlık kadroları beklerken, kardeşini öldürmek için silah teklif edenler sizleri gözden çıkarmıştır. Çünkü; silah kandır, göz yaşıdır, canların gözden çıkartılmasıdır.
-Biz Aleviler ve Demokratlar, kanı ve katliamı Çorumda, Maraş’ta, hele hele diri diri yakılma vahşetini Sivas’ta yaşadık.
Gücünü bu zihniyetten alan bugünkü iktidar, birlikte ölmemiz için koruculuk adı altında oyun tezgâhlamaktadır.
Huzurunuzda soruyorum; 30 yılı aşkın süredir akan kanın silahla durdurulamayacağını anlamadınız mı?
Ama siz anlamazsınız. Çünkü; yaşamını yitirenler sizin için teferruattır! yoksul işçinin, köylünün yaşam sevinci çocukları sizin için mezar taşlarına siyah yazıyla yazılmış isimlerden başka anlam taşımaz.
Benim insanıma silah teklif edenler! Siz evlat acısı nedir bilirmisiniz? Bilemezsiniz! Çünkü; sizin çocuklarınız ABD de okur, Kolejlerde okur, özel eğitim görür ve en kısa zamanda da tacir olur.
Demokrasi söylemleriyle iktidara gelen AKP, uygulamalarıyla Ülkemizi karanlığa sürüklerken biryandan bazı çevrelere şirin gözükmek ve engellenmemek için Kürt Sorununda silahı öne çıkarmaktadır.
Asimilasyonu yurtışında insanlık suçu ilan eden Başbakan Türkiyede Kürtlerin Varlığını kerhen kabul etmektedir. Bu asimilasyonun taa kendisidir. Bu tür uygulamalar en güzel kültüre sahip Aleviliğin faşizan uygulamalarla yozlaştırılmasıdır.
AKP anlayışının ekonomik paketi özetle, bastır parayı al Kürd’ü.
AKP’ nin ekonomik paketinden Dersime fabrika değil, demiryolu değil, havaalanı değil, turizm projeleri değil,1400 silah düşmüştür.
AKP’ye bir çağrım daha var; çünkü projeleri eksik kalmış. Kelle başına ödül koysunlar(!) Üretimi böyle tamamlayıp Türkiye’nin dış borçlarını böyle kapatabilirler
Sevgili Dersimliler!
Alevilerin bu projeye meyilli olduklarını söylüyorlar. Buna ne ben inanırım, ne siz. Ama yinede ben bir şeyi hatırlatmak istiyorum; Hızır paşa Zulmü ve dönekliği ile, Pir Sultan ise; Özgürlük mücadelesi uğruna dar ağacına giderken,
‘’dostun bir tek gülü yaralar beni’’ söylemi ile hatırlanır.
Unutmayalım Alevilik felsefesinin özü Pir Sultan’ın bu sözüdür.

Sevgili canlar bu Felsefeye, Pir Sultana bağlı kalalım. Sivas’ta Pir sultanı asan Çorumda, Maraş’ta bizleri katleden, 2 Temmuzda bu felsefenin özünü taşıyan aydınları diri diri yakan zihniyetin oyununa gelmeyelim. İnançlı duruşumuzu ve felsefemizi koruyalım.

Sevgili canlar sizleri Pir Sultan’ın Şeyh Bedrettin’in ve ismini anamadığımız nice kahramanların direnişiyle selamlıyorum.

Tunceli Belediye Başkanı Songül EROL ABDİL ve Belediye Meclis Üyeleri

Dersim Belediyesinden Açıklama.!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-