Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ANA SAYFAYA GiTMEK iÇiN TiKLa..

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Hepimiz Aysel ögretmeniz

YazarMesaj
By FiRTiNa

By FiRTiNa

Hepimiz Aysel ögretmeniz Empty
MesajKonu: Hepimiz Aysel ögretmeniz   Hepimiz Aysel ögretmeniz Icon_minitimePaz Haz. 22, 2008 9:13 pm

Hepimiz Aysel ögretmeniz Hepimiz_Aysel_ogretmeniz_20080621_100846

İZMİR (21.06.2008)- Dersinde Hrant Dink cinayetinden bahseden Aysel Kılıç adlı öğretmenin Trabzon’a sürülmesi Eğitim-Sen tarafından dün Selçuk'ta yapılan eylemle protesto edildi.

Eğitim-Sen Selçuk Eski Temsilcisi Aysel Kılıç, sınıfta bir öğrencinin sorusu üzerine Dink’in katledilmesi ile ilgili olarak yaptığı konuşma nedeni ile MHP’den Selçuk Belediye Başkanlığına adaylığını koymuş bir veli tarafından şikayet edildi. Bakanlık Müfettişlerinin yaptığı soruşturma sonrası Kılıç, Trabzon’a sürgün edildi. Sürgün kararı ile yetinmeyen müfettişler, Kılıç hakkında, “suçu ve suçluyu övmek”ten TCK 215. maddesinden yargılanması için savcılığa başvuruda bulundu.

Aysel Kılıç'a destek olmak ve sürgün kararını protesto etmek isteyen Eğitim-Sen üyeleri dün Selçuk'ta eylem yaptı. Eğitim-Sen Genel Başkanı Zübeyde Kılıç'ın da katıldığı eyleme, Aydın, Tire, Torbalı ve İzmir'den eğitim emekçileri katıldı. Eyleme Efesçed'de destek sundu.

MHP İlçe binası önünde bir araya gelen eğitim emekçileri, “Aysel öğretmen yalnız değildir”, “Baskılar, sürgünler bizi yıldıramaz”, “Hepimiz Aysel öğretmeniz” sloganları atarak Eğitim-Sen Selçuk Temsilciliği'ne yürüdü.

Aysel öğretmenin sözlerine katılıyoruz

Burada bir konuşma yapan Eğitim-Sen Genel Başkanı Zübeyde Kılıç, Aysel öğretmenin suç sayılan sözlerine katıldıklarını ifade etti. “Aysel öğretmenin suçu nedir? Yüreği insan sevgisiyle dolu olan bu öğretmen arkadaşımız Hrant Dink'in öldürülmesini hazmedemediğini söylemiş. Milliyetçi düşüncenin bu ülkeye zarar verdiğini söylemiş. Bizler de Aysel öğretmenin sözlerine katılıyor, sonuna kadar destekliyoruz” dedi.

Aysel öğretmenin Hrant Dink'in katil zanlısı Ogün Samast'ın memleketi olan Trabzon'a sürülmüş olmasının 'manidar' olduğunu vurgulayarak, "Bizlere diyorlar ki, 'demokrasiden, insan haklarından, yaşam hakkından, kardeşlikten bahsederseniz sizleri de tek tek ortadan kaldıracağız' Ancak biz vicdanımızın sesine kulak vererek doğrularımızı savunmaya devam edeceğiz. Dün hepimiz Hrant Dink olmuştuk bugün de hepimiz Aysel öğretmeniz" diye konuştu.

Açıklamanın ardından sürgün kararı ıslık ve alkışlarla protesto edildi.

Hepimiz Aysel ögretmeniz
1 sayfadaki 1 sayfası